...
  • Reklamacje

Reklamacje


 

    Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

 

Tym samym jeśli zdarzy się sytuacja kiedy wykryją Państwo wadę w zakupionym produkcie w naszym sklepie internetowym, prosimy niezwłocznie:

  • Złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny;
  • Złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale tylko wtedy gdy wada wpływa istotnie na jakość produktu
  • Żądać wymiany produktu na wolny od wad
  • Żądać usunięcia wady.

Rozpatrzymy każdą reklamację w ciągu 14 dni od otrzymania towaru.

Zgodnie z prawem, jesteście Państwo zobowiązani dostarczyć rzecz wadliwą na własny koszt na adres:

ELPIK Piotr Mucik, Aleja Konwaliowa 8, 55-080 Mokronos Górny.


W przypadku kiedy dostarczenie wadliwej rzeczy jest niemożliwe lub nadmiernie utrudnione, ze względu na rodzaj rzeczy lub jej montaż, zobowiązani jesteście Państwo do udostępnienia miejsca, w którym się znajduje.

Wszelkie koszty naprawy lub wymiany z wyjątkiem niewłaściwego obchodzenia się z produktem, pokrywa nasza firma.

Sklep Pandato_pl odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania Państwu rzeczy. Okres rękojmi zostaje skrócony do jednego roku jeśli zakupiony towar był towarem używanym.

Rękojmia nie obowiązuje dla wady, w przypadku kiedy Państwo zostali poinformowani o wadzie, a towar był sprzedawany po obniżonej cenie z uwagi na określoną usterkę. Wada ta nie będzie podlegała reklamacji, ale towar można zareklamować, jeżeli ujawni się w nim inna usterka – nieznana konsumentowi w momencie zakupu.

Jeśli mają Państwo wątpliwości który z powyższych sposobów reklamacji wybrać, prosimy o zapoznanie się z Kodeksem cywilnym i stronami UOKiK organizacji konsumenckich lub kontakt z naszą firmą. Wspólnie pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie by zaistniała sytuacja była dla Państwa najmniej kłopotliwa.

 

Pobierz: Wzór Formularza reklamacji

Vademecum konsumenta - Prawa konsumenta - UOKiK

 

panda-151587_640_small.jpg  PanDaTo - "Radość z Zakupów"